KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12191083
*
nr 1219 1083
Anna Stoopendaal
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 19:20:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 10:29:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Läs mer om Anna Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna stoopendaal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Läs mer om Anna Stoopendaal
nr 1219 1083
Anna Stoopendaal
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 10:29:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i HindÃ¥s.Läs mer om Anna Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna stoopendaal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47